PEJABAT PENGURUS MAKMAL
PEJABAT PENGURUS MAKMAL
Bil Nama Jawatan Email Pejabat/Makmal Ext.
1. Mohamed A’tif bin Mohamed Roznan Jurutera J41 atif@utm.my
atif@mail.fkm.utm.my
Pejabat Pengurus Makmal 34880
2. Khairulnisan bin Azmil  Penolong Jurutera J29 khairulnisan@utm.my
khairuln@fkm.utm.my
Pejabat Pengurus Makmal 35951
3. Ruzita binti Mohamed Salleh Pembantu Tadbir Kanan KUP N22 ita@utm.my
ruzita@mail.fkm.utm.my
Pejabat Pengurus Makmal 34783
4. Haizelfitri bin Mahat Pembantu Operasi N11 haizelfitri@utm.my
haizel@mail.fkm.utm.my
Pejabat Pengurus Makmal 34614
MAKMAL PENGAJARAN
MAKMAL PENGAJARAN
Bil Nama Jawatan Email Pejabat/Makmal Ext.
1. Adam bin Md. Tap Penolong Jurutera J29 adammdtap@utm.my
adam@mail.fkm.utm.my
Bilik Audio Visual 34616
2. Zam Zam bin Wahid Pembantu Operasi N11 zamzam@utm.my
zamzam@mail.fkm.utm.my
Bilik Audio Visual 34616
3. Suhaiman bin Tumean Pembantu Operasi N11 suhaiman@utm.my Makmal Automotif  
4. Mohd Shukri bin Ansar Penolong Jurutera J29 m.shukri@utm.my Makmal Bendalir 57092
5. Nuruljannah bte Alias Penolong Jurutera J29 nuruljannah@utm.my
jannah@mail.fkm.utm.my
Makmal Bendalir 57092
6. Sahlan bin Sadiron Penolong Jurutera J29 sahlan@utm.my
sahlan@mail.fkm.utm.my
Makmal Bendalir 57091
7. Abd. Rahim bin Mohamad Penolong Jurutera J29 rahimmohd@utm.my
abdrahim@mail.fkm.utm.my
Makmal Elektrik 35945
8. Mohd Alfi bin Jamian Penolong Jurutera J29 alfi@mail.fkm.utm.my
alfi@utm.my
Makmal Fabrikasi Logam 35936
9. Mohd Iskandar bin Jema’in Penolong Jurutera J29 miskandar@utm.my
miskandar@fkm.utm.my
iskandar_jemain@yahoo.com.my
Makmal Fabrikasi Logam 35936
10. Elfandy bin Jamaludin Penolong Jurutera J29 elfandy@utm.my
elfandy@mail.fkm.utm.my
Makmal Getaran & Kebisingan 34783
11. Mohd Nurfairuz bin Azman Penolong Jurutera J29 mnurfairuz@fkm.utm.my Makmal Getaran & Kebisingan 34812
12. Hamidah bt Hasan Penolong Jurutera J29 hamidahhassan@utm.my
hhasan@fkm.utm.my
Makmal Industri 34593
13. Zakaria b. Abd. Talip Pembantu Operasi N11 atzakaria@utm.my
azakaria@fkm.utm.my
Makmal Industri 34593
14. Mior Ramli bin Mior Sarip Penolong Jurutera J29 miorramli@utm.my
mior@mail.fkm.utm.my
Makmal Komposit  
15. Mohd Zarieth Hafiz bin Mat Hussain Penolong Jurutera J29 mzarieth@utm.my  Makmal Komposit  
16. Halimah binti A. Razak Penolong Jurutera J29 halimahrazak@utm.my
halimah@fkm.utm.my
Makmal Komputer 34596
17. Md. Fabilah b Mat Esa Penolong Pegawai Latihan Vokasional J36 mdfabilah@utm.my 
fabilah@mail.fkm.utm.my
Makmal Komputer 34596
18. Mohamed Hafis bin Samsualdin Penolong Jurutera J29 hafissamsualdin@utm.my
hafis@fkm.utm.my
Makmal Komputer 34596
19. Mohamed Isa bin Mohamed Kadim Pembantu Operasi N14 isakadim@utm.my Makmal Komputer 34596
20. Mohd Idzham Iqbal bin Abd Rani Penolong Jurutera J29 idzham@utm.my
idzham@fkm.utm.my
Makmal Komputer 34596
21. Mohd Khairul Afnan bin Kasim Penolong Jurutera J29 afnan@mail.fkm.utm.my
mkhairulafnan@utm.my
Makmal Komputer 34596
22. Mohd Shah bin Sahri Penolong Jurutera J29 mohdshah@utm.my
mshah@mail.fkm.utm.my
Makmal Komputer 34596
23. Rafidah bte Mohamad Penolong Pegawai Teknologi Maklumat F29 fydamohd@utm.my
rafidah@mail.fkm.utm.my
Makmal Komputer 34596
24. Fadli Sah bin Abdul Kadir Penolong Jurutera J29 fadlisah@utm.my
fadli@mail.fkm.utm.my
Makmal Mekanik Bahan & Struktur 34802/ 34803
25. Hafizuddin bin Senawi Penolong Jurutera J29 hafizuddin@utm.my Makmal Mekanik Bahan & Struktur 34802/ 34803
26. Mohd Hidir bin Hashim Pembantu Operasi N11 hidir@fkm.utm.my
hidir@utm.my
Makmal Mekanik Bahan & Struktur 34802/ 34803
27. Mohd Zakaria bin Awang Penolong Jurutera J29 mohdzakaria@utm.my
mzakaria@mail.fkm.utm.my
Makmal Mekanik Bahan & Struktur 34594
28. Mohd Azri bin Saiman Penolong Jurutera J29 azrisaiman@utm.my
azri@mail.fkm.utm.my
Makmal Mekanik Mesin 34812
29. Khalid bin Sukhairi Penolong Jurutera J29 khalidsukhairi@utm.my
khalid@fkm.utm.my
Makmal Metrologi 34822
30. Darulhilmi bin Darsani Penolong Jurutera J29 darulhilmi@utm.my
darul@mail.fkm.utm.my
Makmal Pembakaran 35943
31. Rossli bin Ismail Penolong Jurutera J29 rossli@utm.my
rossli@mail.fkm.utm.my
Makmal Pembakaran 34819
32. Suhaimi bin Ishak Penolong Jurutera J29 suhaimiishak@utm.my
suhaimi@mail.fkm.utm..my
Makmal Pembakaran 34819
33. Mohamad Helmi bin Husin Penolong Jurutera J29 mohdhelmi@utm.my  Makmal Pembentukan Logam 35952
34. Mohd Zuwairi bin Abdul Rahman Pembantu Operasi N11 mzuwairi@mail.fkm.utm.my Makmal Pembentukan Logam 35952
35. Syahrizam bin Abdul Rahman Penolong Jurutera J29 syahrizam@utm.my
sharizam@fkm.utm.my
Makmal Pembentukan Logam 35952
36. Ahmad Faizal bin Harun Penolong Jurutera J29 ahmadfaizalh@utm.my
afaizal@fkm.utm.my
Makmal Sistem & Kawalan 34768
37. Abd. Rased bin Majid Penolong Jurutera J29 arased@utm.my
arased@fkm.utm.my
norsid2002@yahoo.com
Makmal Syop Mesin 34783
38. Mohd Salim b. Salleh Pembantu Operasi N11 mohdsalim@utm.my
msalim@fkm.utm.my
Makmal Syop Mesin 34798
39. Mohd Syawal Fitri bin Jamalluddin Penolong Pegawai Latihan Vokasional DV29 syawalfitri@utm.my  Makmal Syop Mesin 34798
40. Norzaidatul Akmal bte Mat Yasin Penolong Pegawai Latihan Vokasional DV29 norzaidatul@utm.my
norzaidatul@mail.fkm.utm.my
Makmal Syop Mesin 34798
41. Abdul Halim bin Abdul Rahman Penolong Jurutera J29 arhalim@utm.my
ahalim@fkm.utm.my
Makmal Termodinamik 34816
42. Mohamad Hanafi bin Long Penolong Jurutera J29 mhanafilong@utm.my
mhanafi@fkm.utm.my
Makmal Termodinamik 34815
43. Mohd Shukri bin Ramli Penolong Jurutera J29 shukriramli@utm.my
mshukri@mail.fkm.utm.my
Makmal Termodinamik 34815
44. Abdul Saleem bin H. Kunyoo Penolong Jurutera J29 asaleem@utm.my
asaleem@fkm.utm.my
Makmal Tuangan 34793/34792
45. Wan Mohd Mazian bin Wan Abdullah Penolong Jurutera J29 wanmazian@utm.my
wanmohd@fkm.utm.my
wan9742@yahoo.com.sg
Makmal Tuangan 34793
46. Zaiful bin Basri Pembantu Operasi N11 zaifulbasri@utm.my
zaiful@fkm.utm.my
Perpustakaan FKM 34710
47. Muhamad Zaki bin Ismail Penolong Jurutera J29 mzakiismail@utm.my
zaki@fkm.utm.my
Stor Pusat 34796
48. Nazim bin Abu Bakar Pembantu Operasi N11 u-nazim@utm.my Stor Pusat 34796
49. Suriati binti Kasim Penolong Jurutera J29 ksuriati@utm.my
suriati@mail.fkm.utm.my
Studio Rekabentuk 34866
50. Mohd Faisz bin Yang Ahmad Penolong Jurutera J29 faisz@utm.my
faisz@fkm.utm.my
Unit Penyelenggaraan 34881
MAKMAL KECEMERLANGAN
MAKMAL KECEMERLANGAN
Bil Nama Jawatan Email Pejabat/Makmal Ext.
1. Abd. Basid bin Abd. Rahman Jurutera J44 abasid@utm.my 
basid@mail.fkm.utm.my
Makmal Aeronautik 35844
2. Abd. Khalid bin Lipot Penolong Jurutera J29 akhalidlipot@utm.my a_khalid@mail.fkm.utm.my Makmal Aeronautik 35842
3. Johari bin Haron Penolong Jurutera J29 johariharon@utm.my
joharih@mail.fkm.utm.my
Makmal Aeronautik 35842
4. Mohd Akmal Hisyam bin Mohamad Penolong Jurutera J29 akmalhisyam@utm.my
akmal@mail.fkm.utm.my
Makmal Aeronautik 35844
5. Mohd Mahathir bin Mohmad Penolong Jurutera J29 mohdmahathir@utm.my
mahathir@mail.fkm.utm.my
Makmal Aeronautik 35842
6. Sallahuddin bin Jema’in Penolong Jurutera J29 sallahuddin@utm.my sallahuddin@mail.fkm.utm.my Makmal Aeronautik 35842
7. Zurueng bin Ajim Penolong Jurutera J29 zurueng@utm.my Makmal Aeronautik
(ditempatkan di HANGER UTM)
36016
8. Husaini bin Mohamad Maskak Penolong Jurutera J29 husaini@utm.my
husaini@mail.fkm.utm.my
Makmal Automotif 35440
9. Mohamed Reduan bin S.M. Samsudin Penolong Jurutera J29 reduansamsudin@utm.my
reduan@mail.fkm.utm.my
Makmal Automotif 35440
10. Muhammad Abdul Sadid bin Sidik Penolong Jurutera J29 sadid@utm.my
sadid@mail.fkm.utm.my
Makmal Automotif 45440
11. Shamsuri bin Ehsan Penolong Jurutera J29 shamsurie@utm.my 
shamsuri@mail.fkm.utm.my
Makmal Automotif 35443
12. Suhaiman bin Tumean Pembantu Operasi N11 suhaiman@utm.my Makmal Automotif 35443
13. Azizi bin Safar Penolong Jurutera J29 azizisafar@utm.my
azizi@mail.fkm.utm.my
Makmal Pengeluaran 34768
14. Mohamad Ali bin Duki Penolong Jurutera J29 mdaliduki@utm.my
aliduki@mail.fkm.utm.my
Makmal Pengeluaran 34795
15. Mohd Khalaaf bin Mohd Kamal Pembantu Pegawai Latihan Vokasional DV21 mkhalaaf@utm.my Makmal Pengeluaran 34795
16. Mohd Sallehuddin bin Shaharum Penolong Pegawai Latihan Vokasional DV29 msallehuddin@utm.my
salleh@mail.fkm.utm.my
sallehuddinshharum@yahoo.com
Makmal Pengeluaran 34795
17. Roslan@Iskandar bin Ismail Pembantu Pegawai Latihan Vokasional DV22 roslanismail@utm.my
iskandar_ism@yahoo.com
Makmal Pengeluaran 34795
18. Roslin bin Yasak Pembantu Pegawai Latihan Vokasional DV22 roslinyasak@utm.my
roslin@mail.fkm.utm.my
Makmal Pengeluaran 34795
19. Siti Norbiha bte A. Aziz Penolong Pegawai Latihan Vokasional DV29 sitinorbiha@mail.fkm.utm.my Makmal Pengeluaran 34795
20. Adnan bin Ali Penolong Jurutera J29 adnanali@utm.my
adnan_a@mail.fkm.utm.my
Makmal Sains Bahan 34808
21. Ayub bin Abu Penolong Jurutera J29 ayubabu@utm.my
ayub@mail.fkm.utm.my
ayub8116@yahoo.com
Makmal Sains Bahan 34808
22. Faezah bte Zianalabiden Penolong Jurutera J29 faezahz@utm.my
faezah@mail.fkm.utm.my
Makmal Sains Bahan 34808
23. Jefri bin Samin Penolong Jurutera J29 jefrisamin@utm.my
jefri@mail.fkm.utm.my
Makmal Sains Bahan 34808
24. Mohamad Afiq bin Othman Penolong Jurutera J29 mohamadafiqothman@utm.my Makmal Sains Bahan 34808
25. Nor Hafizan bin Hussin Pembantu Operasi N11 nhafizan@utm.my
nhafizan@mail.fkm.utm.my
Makmal Sains Bahan 34808
26. Siti Farahwahida bte Md Nor Penolong Jurutera J29 farahwahidamn@utm.my
farah@mail.fkm.utm.my
Makmal Sains Bahan 34808